Poşet İmalatı

Poşet İmalatı Nasıl Yapılır?

Poşet imalatı yapılan taşıma torbaları kullanım amacıyla hayatımızda büyük bir yer kaplayıp çok amaçlı kolaylık sağlamaktadır. Sıkça kullanılan bu poşetler rahat kullanımıyla hayatımızın vazgeçilmez taşıma aracıdır. İhtiyaç şekline göre farklılık gösteren bu poşetler firmamızda farklı ebatlarda üretilmektedir. Poşetçi üretimi plastik poşetler sorumsuz insanlar tarafından çevreye zarar verse de aslında poşetin yapısında bulunan plastiğin esnek yapısıyla ve hafifliğiyle geri dönüşüme kazandırılıp çevreye ve ekonomiye büyük katkıda bulunulur.

Plastik poşeti pazarda manavda marketlerde tüm işlerimiz de hemen hemen kullanırız. Kullanım açısından çok geniş alanlara yayılmış olan poşetler geri dönüşüm yapıldığı süreçte çevre dostudur. Plastik poşetler çevreye zararlıdır bilgisi kesinlikle yanlıştır. Çünkü asıl zararlı olan insanların onu doğaya atmasıdır. Firmamız tarafından üretilen poşetler son derece çevre dostu olup geri dönüşümü yapılabilmektedir.

Plastik Poşet Genel Özellikleri

Plastik poşetler tüm insanlığın hayatını oldukça kolaylaştırdığı için insanlıkla beraber var olmaya devam edecektir. Kullanım açısından rahat, pratik ekonomik olması insanları zamanla bu poşetleri kullanmaya itmiştir. Eskiden baskılı poşet yerine taşıma aracı olarak kullanılan kese kağıtları hem kullanım bakımından rahat olmayıp hem de tekrar tekrar kullanılamadığı için ekonomik değildi. Bu kese kağıtlarının yerine gelen plastik poşetler kullanım açısından rahat olup defalarca kullanılmasından dolayı da ekonomiktir. Kullanım süresini tamamlamış olan plastik poşetlerin de belediyelerin geri dönüşüm kutusuna atarak yeniden kullanıma gelmesine yardımcı olmuş oluruz.

Poşet İmalatı Nasıl Olur?

Poşetin hammaddesi olan, polietilen denilen kaynak  petrol atıklarından ve geri dönüşümle birlikte ikinci kullanımda olan plastiklerden meydana gelmektedir. Bu poşetleri neme, kimyasallarla ve esnemeye karşı dirençli olduğu kanıtlanıp beş aşamadan geçerek bizlere ulaştığı bilinir.

  • Poşetler öncelikle ham madde olarak plastik poşet makinalarında karıştırılır
  • Ham madde yeterince karıştırıldıktan sonra makineden alınıp rulo haline getiriliyor
  • Rulo haline gelen ürün baskı makinasına işlemlerini tamamlamak üzere gönderiliyor.
  • Baskısı tamamlanan bu poşetleri kesimi ve şeklinin yapılması için bekletiliyor
  • Son olarak ise hataları bulunan, baskısı yanlış olanların, kesiminde sıkıntı yaşananlar ayrılıp geri dönüştürmek için gönderiliyor.

Poşetçi Naylon poşet üretimi yaparken her detayına ayrı ayrı dikkat edilmektedir. Kullanımı süren naylon poşetlerin tekstil sektöründe gıda sektöründe ve daha birçok sektörde işlevselliğini sürdürmekte olduğunu bilmekteyiz. Poşetçi firmamız tarafından üretilen gıda sektörüne özgü naylon poşetler buzdolabı poşeti, fırın poşetleri, dondurma poşetleri ve daha bunlar gibi gıda sektörüne ait olan naylonlar toptan poşetler gıdanın yapısını ve dokusunu koruyacak şekilde üretilip gıda türlerine uygun bir poşet imalatı yapılmaktadır.

Polietilenden üretilen naylon poşetler dayanıklılık bakımından ve sertlik biçiminden mağazaların sıklıkla tercih ettiği poşet türlerindendir. Naylon poşet imalatı yapılırken HDPE LDPE kullanılmaktadır. Firmamızca poşet imalatıgerçekleştirildikten sonra müşterinin isteğine bağlı olarak her türlü baskı yapımı mevcuttur.

Firmamız da ofset baskı kalitesine çok yakın olan resim baskı hizmeti de verilmektedir. Özellikle mağazacılık sektörünün tercih ettiği poşet tutma yerleri atlet tipi baskı olup rahat, yumuşak, el geçmeli ve saplı olarak tercih edilip imal edilmektedir. Aynı zaman da firmamız tarafından sipariş üstüne ambalaja logo fotoğraf figür desen gibi şeyler yapılabilmektedir.

Poşet Neden İmal Edilir?

Firmamızca yapılan poşet imalatı hedefinde müşteri memnuniyetini gözetilip bu yönde çalışmalar vermektedir. Farklı tür ambalajlarda kâğıt cam plastik gibi ürünler kullanılırken poşet imalatı için ham madde görevini üstlenen polietilen ürün plastikten olup poşet baskı yapmak için kullanılan en önemli materyaldir. Firmamız tarafından tercih edilen polietilen ham madde kaynağı poşetleri kalite bakımını artırıp parlaklık kazandırmaktadır.

Firmamızca, poşet nedir sorunu soran ve bu sorunun cevabı için arayışa çıkan işletmelerin bireylerin kişilerin cevabını vermek için çok fazla türden poşet imalatı gerçekleştirmekteyiz.  Kullanım alanının çok geniş olduğu bu poşetler her işletmenin firmanın sipariş olarak istediği ürünlerdendir. Endüstriyel açıdan bakıldığında çok fazla kolaylık sağlayan bu poşetler bizim firmamız güvencesiyle üretildiğin de ekonomik ambalaj açısından ve taşıma çözümünden avantajlar sunmaktadır. Ayrıca firmamız poşet üretimi konusunda bilgili ve deneyimli olmakla beraber yaptığı kaliteli ürünler çevre dostudur.

Poşetlerin Kullanım Alanı

Son derece önemli bir çapta üretim yapan firmamız, kendisiyle iletişime geçen müşterileri için poşet nedir sorusuna cevaben farklı türde poşetler tasarlamaktadır. Gıda sektörüne ağırlık veren firmamız insan sağlığı açısından ürettiği farklı poşetlerle gıdanın ısı seviyesini ve gıdaları muhafaza edilmesini sağlar. Fastfood yiyecekler için ayrı üretim yapan firmamız gıdaların yapısını ve dokusunu bozmayacak şekilde üretimi gerçekleştirir. Diğer türlü gıdanın dokusunu ve yapısını bozacak şekilde üretilecek olursa hammaddesinde bulundurduğu plastiğin insan sağlığına etkisi hiç de iyi olmayacaktır.

Ekonomik Poşet Üretimi

Hem kalite bakımından hem de çevreye duyarlı olması bakımından üretilen poşet baskı ürünlerimiz temizlik alanında da etkisini gösterirken pek çok saha da yer almayı ve var olmayı sürdürmektedir. Firmamız sipariş veren her türlü müşteriyi dikkate alıp oluşturduğumuz kadromuz ile kalite sınırlarımızı hep maksimum seviye de tutmuştur. Doğayla iç içe duran bu firmamız insanların sağlığını riske atacak onları bir şekilde mağdur edecek hususlara   çok dikkat etmektedir.

Belirttiğimiz üzere poşet baskı ürünlerimiz tüm her yerde fazlasıyla tercih edilip işimizi kolaylaştıran bir kaynak olmuştur. Marketlerde manavlarda pazarda tercih edilen poşetler gıda sektörün de de üstüne düşeni yapıp insan sağlığını gözetmektedir. İnsan kullanımına bağlı olarak çevreye karşı çok duyarlı olan poşet imalatı yapılarak firmamızca ekonomik ve duyar bakımından sorun yaratmayıp müşterilerini beklemektedir.

Siparişleriniz İçin Lütfen İletişime Geçiniz