Naylon Poşet

Naylon poşet, polietilen denilen hammaddeden imal edilerek meydana gelir. Bir diğer üretim şekli ise geri dönüşümle mevcut olup ikincil eşyaların kullanılması ile oluşur. Naylon poşetler dış ortam etkilerine göre dayanaklı olup neme karşı dirençlidir.En belirgin özellikleri ise en üst kimyasallara karşı dayanaklığını korumasıdır. Günlük hayatımızda oldukça fazla tercih ettiğimiz ve ihtiyacımız olan naylon poşet, Türkiye‘de ki verilere göre her bir kişinin yılda üç yüz on iki adet olarak tükettiği ihtiyaçlardandır.

Geçmişten Bugüne Naylon Poşet

Naylon poşetler ilk defa hayatımıza bin dokuz yüz yetmiş yedide girmiştir. Girdiği tarihte süpermarketlerde dağıtımı başlanan naylon poşet, o günden bu zamana kadar devam eden bir geçmişe sahiptir. Naylon poşet ihtiyacının her gecen gün artmaya devam ettiği bilinmekte olup kullanım oranı ve düşük maliyetteki üretimi de daha fazla tercih edilme nedenleri arasındadır. Tabi bu denli ihtiyaç duyulan naylon poşetlerin nasıl ve ne şekilde üretildiği de oldukça merak konusu olmuştur.

Naylon Poşet Üretimi

Naylon poşetlerin üretimi beş aşama ile gerçekleşir. Öncelikle naylon poşetlerin ham maddesi olan petrol türevini naylon poşet makinalarında karıştırılıyor. Karıştırılan ham madde rulo haline getirilerek baskı yapımı için baskı makinalarına gönderiliyor. Gönderilen plastik poşetlerin baskısı yapıldıktan sonra şekil verme ve kesim işlemi gerçekleşiyor. Ve son aşama olarak baskısı yanlış ve hatalı olan ürünleri ayırıp geri dönüşüme tekrar gönderiliyor. Naylon poşetler hayatımızın büyük bir bölümünde yer alıp oldukça fazla kolaylık sağlar.

Firmamız naylon poşet üretimi yaparken çevreye duyarlı poşetler üretir. En kaliteli ve güvenilir ham maddeye uygun, doğru orantılı katkı maddelerini karıştırıp son teknoloji makinalar ile bilimsel araştırmalara uygun olarak üretim yapar. Firmamız tarafından üretilen plastik poşetler doğada %100 çözünürlüğe sahiptir. Firmamız hem ekonomiye hem doğaya hem de müşterilerinin cep ekonomisine katkı sağlamak için var gücüyle çalışır.

Naylon Poşet İmalatı

Naylonpoşetgünlük yaşantımızda oldukça sık tercih ettiğimiz eşyalardandır. Firmamız her işletmeye uygun çözüm sunup baskılı ve baskısız olarak üretimi yapılır. Eski dönemlere göre baskısız poşet oldukça azalmıştır. Genelde birçok marka ve işletme baskılı plastik poşetleri tercih ederek internet adresi, telefon numarası ve marka gibi tanıtımlarını yapar.

İsteğe bağlı yapılan baskılar müşterinin isteğine göre de tercih edilmeyebilir. Firmamız baskılı veya baskısız her çeşitte naylon poşet üretimini gerçekleştirir. Ancak her poşet ve ambalaj firması kaliteli baskı yapmazr.

Uygun Fiyatta Naylon Poşet

Naylon poşet üretimiile en kaliteli hizmeti sunan firmamız son derece uygun kilo, koli ve rulo hesabı ile müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Müşterilerimizin naylon poşete çok ihtiyaçları oluyor ise adet alımları değil de rulo, koli ve kilo hesabı almalarını tercih ediyoruz. Adet olarak alım toplu alıma göre daha pahalı olup ekonomik olmadığını belirtiyoruz. Firmamız kilitli poşet, kargo poşeti ve daha bir çok çeşitteki poşet baskı üretiminin de hizmetinde bulunur.

Naylon Poşet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Naylon poşet diye adlandırdığımız ham maddesi polietilen olan poşetlerimiz gıda muhafaza etmek için oldukça güvenilir ve uygundur. Bu poşetler oldukça dayanıklı olup yapıştırmaya da uygundur. Firmamız olarak çeşitli ölçülerde kalın ince büyük boy küçük boy olarak her türlü üretim mevcut olup toptan ve perakende satışlarımız en uygun fiyatta gerçekleşir.

Naylon Mağaza Poşeti Özellikleri

  • Kimyasal maddeler ile bir etkileşimde bulunmaz.
  • Sağlık bakımından diğer plastik eşyalara oranla çok daha az zararlıdır. Firmamız tarafından üretilen naylon poşetler yüzde yüz çözülme özelliğine sahiptir.
  • Kullanımı esnek olan naylon poşetler firmamız tarafından oldukça dayanıklı ve kaliteli üretilerek yırtılma delinme gibi sorunlar yaşanmaz.
  • Poşetin içine konulan eşyanın ortada kaldığı zaman, poşetin onu koruyarak içindeki eşyayı olumsuz hava şartlarından koruduğu bilinir.
  • Suya oldukça dayanıklıdır.
  • Firmamızca ürettiğimiz poşetlerin yüzde yüzünün doğadaçözünür olmasıdır.

Naylon poşetler hayatımız boyunca sıklıkla kullandığımız ve gelecekte de kullanmaya devam edeceğimiz plastiklerdir. Market, manav, unlu mamuller ve daha birçok işletmenin sıklıkla tercih ettiği bu plastik naylon poşetler üretim bakımından ve üretilen firmaya göre doğaya zararlı şekilde de üretilir. Doğaya karşı duyarlı olan insanların plastik naylon poşet ihtiyacı olduğu zaman üretim yaptıracak firmaya oldukça dikkat etmeleri gerekir.

Bu duruma kimsenin dikkat etmediği düşünülürse ortaya çok ciddi sorunlar çıkabilir. Doğada kalan naylon poşet çevreye oldukça ciddi zararlar verir. Doğada çözünmeye başlayarak etrafa çeşitli kimyasal maddeler yayar. Bu kimyasallar suya toprağa karışarak bezin zincirine ve canlının sağlığına oldukça ciddi zararlar verir. Denizlere göllere karışıp zarar veren bu kimyasallar kanalizasyonları da tıkayarak büyük sorun oluşturur.

Naylon Plastik Poşetin Günümüzdeki Yeri

Eskiden naylon poşetler bu kadar yaygın değilken kullanılankese kağıtları hem kullanışsız hem de tekrardan sürekli kullanılamadığı için fiyat bakımından uygun değildi. Ancak plastik poşetlerin hayatımıza girmesi ile bu durum olumlu yönde değişti.

Artık manava markete gittiğimiz zaman ihtiyaç ve eşyalarımızı muhafaza etmek için aldığımız naylon poşetler hem uygun fiyatta olup hem de kullanım açısından defalarca kullanabiliriz. Artık daha bilinçli ve duyarlı kimseler olarak plastik poşet ve diğer çeşitteki plastik poşetleri belediyelerin geri dönüşümüne atarak çevreyi ve ekonomiyi korumuş oluruz.

Siparişleriniz İçin Lütfen İletişime Geçiniz