Kargo Poşeti

Kargo poşeti, numune torbası, güvenlik poşeti gibi isimlerle bilinir. Ancak kargo taşımacılığı esnasında sık kullanılması nedeniyle kargo poşeti adını alır. Ağız kısmı yapışkanlıdır. Bu nedenle kapatıldıktan sonra kolaylıkla açılmazlar. Üzerinde baskı kullanılabileceği gibi baskısız şekilleri de mevcuttur. Herhangi bir sıvı temas etmesi ile bozulmazlar.

Ayrıca son derece dayanıklı olup kolay kolay yırtılmazlar. Yapısı plastik veya naylon şeklindedir. Kargo taşımacılığı ve poşet endüstrisinde önemli bir alana sahiptir. 

Kargo poşeti, e-ticaretin gelişmesiyle birlikte daha önemli bir noktaya geldi. Güvenlik unsuru göz ününde bulundurularak tasarlanan bu poşetler özellikle internet alışverişlerinde sıklıkla tercih edilir. 

Kargo Poşetleri Çeşitleri 

Kargo poşeti cepli, cepsiz ve şeffaf olmak üzere 3 çeşittir. İhtiyaca göre tercih edilir. Cepli ve cepsiz poşetler kargo firmalarının özellikle kullandığı poşetler arasındadır. Kullanımı son derece pratiktir. Ürünü içine koyduktan sonra ağzını yapışkanlı kısımla kapatıp, üzerine alıcı ismi ve adresi yazarak ürününüzü kargoya hazır hale getirebilirsiniz.

Cepli kargo poşetlerinin avantajı, üzerinde cep bulunmasıdır. Bu alana küçük ürünler ya da fatura için koyulabilir. Ek bir koruma için ise şeffaf bantla sarılabilir. 

Kargo Poşetlerinin Öne Çıkan Özellikleri

Şeffaf olan kargo poşeti, bir yüzü şeffaf olmakla beraber diğer yüzü genellikle siyahtır. Şeffaf olan kısma ürün koyulup ürünün alıcı tarafından önceden görülüp kargoyu açmadan ürün hakkında fikir edinmesi sağlanır.

Kargonun taşınması sırasında herhangi bir sıkıntısı oluşması, kırılması ya da bozulması halinin önceden tespit edilmesi imkanı sağlanır. Bu durumda tutanak tutulup geri iade edilmesi söz konusu olabilir. Siyah yüzey ise genellikle adres ve alıcı adı yazılması amacıyla kullanılır. 

Kargo firmalarının işini kolaylaştırmak amacıyla ürettiğimiz bu ürünler, firmaların prestiji açısından son derece önemlidir. Güvenlikli ve dayanıklı olan ürünlerimizi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kargo Poşetinin Kullanım Alanları

Kargo poşeti, adı üzerinde kargo taşımacılığı alanında kullanılır. Bir ürünü bir yerden başka yere göndermek isteyen kişiler, dayanıklı, sağlam ve kaliteli poşetler kullanarak ürünü göndermek ister.

Bunun nedeni ürününün bozulmadan veya herhangi bir hasara uğramadan gereken yere ulaştırılmak istenmesidir. İşte bizler de buna özel ürünlerin müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Genel kullanım alanı olarak; kurye taşımacılığı, e-ticaret siteleri, kamu kuruluşları ve bankalardır.

Kargo Poşetleri Nasıl Üretilir?

Hammadde üretilmesinin ardından kargo poşeti, üretim aşamasında rulolama, baskılama, güvenlik mühürleme, katlama, kesme olarak beş kısımda üretilir. Rulolama hammaddenin eriyip kargo poşeti haline dönüşmesi için gerekli biçimin ortaya çıkmasıdır. Baskılama ise poşet üzerinde markanın görülebilmesi için yapılan bir işlemdir.

Güvenlik mühürleme kısmı poşetlerin ağız kısmı için uygulanan yapışkan kısmın yerleştirilmesidir. Katlama ise kullanılan plastiğin poşet baskı şeklinde ortaya çıkabilmesi için yapılan bir işlemdir. Son olarak kesme ise poşetlerin istenilen boyuta getirilebilmesi için yapılır.  Firma olarak tüm bu aşamalardan geçip üretilen modellerimizi hizmetinize sunuyoruz.

Dayanıklı ve Kaliteli Üretiminin Yararları

Kargo poşetleri yapısı gereği son derece dayanıklı yapıda olmalıdır. Çünkü taşınması gereken ürünler çok çeşitli olabilir. Gerektiğinde sıvıya dayanıklı delinmelere veya yırtılmalara karşı sağlam olan ürünler üretilip kullanıma sunulması gerekir.

En ufak bir darbede ezilen ya da ürünün zarar görmesini sağlayacak poşet baskı firmalarının adını da zedeleyecektir. İşte bu nedenle kargo firmaları ve özellikle taşımacılık sektörü açısında demirbaş sayılacak bir üründür. Ürettiğimiz ürünlerle müşteri memnuniyetini önemseyerek tüm bu özelliklerin farkındayız.

Çevre ve Doğa Dostu Üretim Bilinci

Firmamız faaliyetleri neticesinde oluşabilecek çevresel zararları en aza indirgeyerek bilimsel çalışmalarla doğaya duyarlı bir firma olma yolunda elinden gelen her tür çabayı gösterir. Bunun için her tür girişime de destek verir.

Tüm yenilikleri, teknolojinin gelişmesiyle beraber yakından takip ederek yeni ürünler üretiyoruz. Hem yeni hem çevreye duyarlı ürünlerimizle sizlerin karşısına çıkıyoruz.

Müşterilerin En Çok Dikkat Ettiği Kriterler 

Müşteriler çeşitli kriterler belirleyerek buna göre firmalarının kullanacağı ürün alımını gerçekleştirirler. Bu kriterlerden en bilineni sağlam ve dayanıklı poşetlerdir. Firmalarının kalitesini de göstermesi anlamında en dikkat edilen husus budur. Dayanıklı ve sağlam poşetler kargo firmaları ve benzeri kuruluşların tercih edilmelerinde büyük rol oynar. İşte bizlerde bunu bildiğimizden buna uygun ürünler üretiyoruz.

Diğer bir kriter ise poşetlerin esnek olmasıdır. Esneklik taşıma esnasında istemeden meydana gelecek kazaların etkisinin en az şekilde görünmesini sağlar. Son teknoloji makinalarla ve hızlı bir üretimde diğer kriterler arasındadır. İstenilen ebatta ve boyutta sipariş edilen ürünler seri bir şekilde ihtiyaca binaen üretilmesi tercihler arasındadır. Üretimde son teknolojinin kullanılması ise firmaların üreticiye duyduğu güveni artırır. 

Kargo Poşetlerinin Güven Açısından Artıları

Kargo  poşetlerini güvenlikli yapan husus onların açıldığından tekrar kapatılamamasıdır. Poşetlerin içerisinin siyah olması ise mevcut ürünün dışarıdan kolaylık görülemeyecek olması sebebiyle tercih edilir. Ancak son zamanlarda en çok tercih edilen şeffaf kargo uygulaması ile şeffaf kargo poşetleri bu durumu geri plana atar. 

Sonuç olarak firmamızın tüm bu aşamalardan geçerek sizlerin beğenisine ve hizmetine sunduğu son derece dayanıklı olan bu ürüne her geçen gün ihtiyaç artmaktadır. Firma olarak müşterilerimize bizler her tür imkanı ve kolaylığı sağlıyoruz. Firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Kargo poşeti konusunda hızlı güvenilir ve müşteri memnuniyetini önemseyen hizmetler ile her zaman yanınızdayız.

Siparişleriniz İçin Lütfen İletişime Geçiniz